Karate turnir” Perfekt Open Zenica 2022” održan je jučer u Zenici, a učešće su uzeli i članovi našeg Karate kluba “Sloga”. Na turniru je učestvovalo 38 klubova sa 420 takmičara iz tri države: Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Slovenije.

Lejla Karalić sa trenerima

Karate klub “Sloga” je sudjelovao sa sedam učesnika. Iako je ovo bio turnir zagrijavanja pred nadolazeću polusezonu, svih sedam učesnika je osvojilo medalje. Sead Mašetić, Adnan Garača, Nika Jerković, Fejsal Kadić, Ajka Filan i Lejla Karalić su osvojili zlatne medalje u svojim kategorijama, dok je Anes Garača osvojio srebrenu medalju. Sa ovim rezultatom, naš KK “Sloga” je zauzeo sedmu poziciju u ukupnom poretku na turniru. Takmičare su predvodili treneri Nijaz Brica i Damjan Jerković.

Svim članovima i upravi kluba čestitamo i želimo puno uspjeha u nadolazećoj sezoni.