Na prestižnom takmičenju Taekwondo Balkan Open Championships 2022, koje se proteklog vikenda održalo u Albaniji, reprezentacija naše zemlje osvojila je prvo mjesto ekipno.

Ovo je sjajan rezultat i pokazatelj da je BiH zasluženo dobila domaćinstvo za organizaciju ovog natjecanja u idućoj godini“, priopćeno je iz Taekwondo saveza BiH.

Drugoplasirana je bila ekipa Turske, dok je treće mjesto osvojila Albanija.

Pokazali smo da osim organizacijskih uspjeha, naši sportaši ostvaruju vrhunske rezultate i stavljaju Bosnu i Hercegovinu na kartu uspješnih taekwondo nacija. Osvojili smo dvadeset zlatnih medalja i zasluženo se našli na postolju u ekipnom poretku“- istaknuo je Samir Šarić, predsjednik Taekwondo saveza BiH.

Posebno nas raduje što seTaekwondo klub Bugojno kući vratio sa tri zlatne medalje, koje su osvojili: Laris Zulum, Anas Tukar i Sara Pidro.

Laris Zulum je inače rođen u Gornjem Vakufu- Uskoplju, ima 11 godina i taekwondo trenira tek dvije godine.