Na BH SARAJEVO OPEN-u 2023 koji se održavao jučer i danas, pored brojnih klubova, učešće je uzeo i naš Karate klub “Sloga”. Na jučerašnjem dijelu takmičenja učestvovalo je pet takmičara iz našeg grada, a kući su ponijeli četiri medalje, dvije zlatne, jednu bronzanu i jednu srebrenu. To je ujedno bilo i Izborno takmičenje za djecu do 14 godina za odlazak na Balkansko prvenstvo u Crnoj Gori.

Nika Jerković i Asja Kadić osvojile su zlatnu medalju, dok je Ismaila Abazović osvojila srebrenu, a Lejla Karalić bronzanu medalju.

Drugi dan takmičenja, bio je i kontrolni turnir za karate reprezentaciju BiH za kadete, juniore i U21.

Naša zlatna ekipica juniorki i U21 dokazale su da im je mjesto tu gdje se nalaze, u reprezentaciji BiH. Zlatnu medalju osvojila je Matea Mejdandžić, dok su Petra Jerkovic i Nedžla Avdibašić osvojile bronzane medalje, te stekle plasman u reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

I djevojkama i njihovim trenerima upućujemo najiskrenije čestitke sa željom da našu zemlju predstavljaju u što boljem svijetlu.