Da je Gornji Vakuf – Uskoplje grad talenata, odavno smo to znali. Sada imamo još jedan veliki uspjeh, naša Dženaida Spahić osvojila je 1. mjesto na državnom takmičenju u izradi umjetničkih radova na temu zaštite i očuvanju rijeka u dunavskom slivu.
U nastavku ovog članka, prenosimo vam poruku direktora OŠ Gornji Vakuf, Alije Filan:

Poštovani roditelji, uvažene kolegice i kolege. Čast nam je da Vas obavijestimo o postignutom rezultatu naše učenice Dženaide Spahić , a samim tim njezine nastavnice Šejle Manjgafić. Naime, učenica je osvojila I. mjesto na državnom takmičenju u izradi umjetničkih radova na temu zaštite i očuvanja rijeka u dunavskom slivu, a ovo se sve dešavalo u okviru međunarodnog poznatog takmičenja DANUBE ART MASTER 2023.Također je na međunarodnom nivou osvojila zapaženo II. mjesto koje je potvrdilo već osvojenu titulu na državnom nivou.Ovakve rezultate kao škola smo imali 2011 godine, gdje su naši učenici i nastavnik predstavljali našu državu na međunarodnoj izložbi likovnih radova u Mađarskoj, odnosno u Budimpešti.Naša škola je ponosna na sve učenike, a pogotovo na učenike koji se svojim aktivizmom prepoznaju u lokalnoj zajednici. Ovaj aktivizam učenika stvara nadu za bolje sutra .

Direktor
Alija Filan

Komentari